WORKS

MUSIC FOR THEATRE, DANCE AND PERFORMANCES
Mönster Outside (Sidra Bell Dance New York) 2017-2019
Huset vid flon (Stockholm City Theatre) 2011
Sisyfos (Swedish National Theatre, Missing Link) 2011-2012
Sov Gott Bobo (Sesam Theatre) 2007
Gasellpojken (Sesam Theatre) 2007
Efter Fredrik (Swedish National Theatre) 2007
Sagan om Rama (Sesam Theatre) 2006
Den goda människan från Sezuan (Masthiggsteatern) 2005
Efter Fredrik (Swedish National Theatre) 2004
Arma Irma (Hagateatern) 2004
Nattinatti lilla Katti (Sesam Puppet Theatre) 2004
Ratzeputz (Amanda sångensemble) 2003
Brazil (Amanda sångensemble) 2003
Blå (Atelierteatern) 2003
Skuggan av en själ/Yerma, Blodsbröllop, Bernarda Albas hus (Sesam Puppet Theatre) 2003
Tidvill (Amanda sångensemble) 2003
Kapten Nemo och Sarahs garage (Atelierteatern) 2002
It Takes Two To Tango (Zachrisson) 2002
Himligheter II (Amanda sångensemble) 2002
Drömsommar (Project) 2002
Trekungamötet (Kungälv kommun) 2001
Laterna Magica (Sesam Puppet Theatre) 2001
Ninni i sandlådan (Sesam Puppet Theatre) 2000
Herre på tippen (Atelierteatern) 1999
Himligheter (Amanda sångensemble) 1999
Ett liv för Lilith (Atelierteatern) 1999
Ett drömspel (En annan teater) 1998
Drömspelet (Sesam Puppet Theatre) 1998
Husets Hemlighet (Atelierteatern) 1998
Min syster Antigone (Atelierteatern) 1997
Gudinnor (Atelierteatern) 1997
Den siste cyklopen (Atelierteatern) 1996
MUSIC FOR THEATRE, DANCE AND PERFORMANCES
Mönster Outside (Sidra Bell Dance New York) 2017-2019
Huset vid flon (Stockholm City Theatre) 2011
Sisyfos (Swedish National Theatre, Missing Link) 2011-2012
Sov Gott Bobo (Sesam Theatre) 2007
Gasellpojken (Sesam Theatre) 2007
Efter Fredrik (Swedish National Theatre) 2007
Sagan om Rama (Sesam Theatre) 2006
Den goda människan från Sezuan (Masthiggsteatern) 2005
Efter Fredrik (Swedish National Theatre) 2004
Arma Irma (Hagateatern) 2004
Nattinatti lilla Katti (Sesam Puppet Theatre) 2004
Ratzeputz (Amanda sångensemble) 2003
Brazil (Amanda sångensemble) 2003
Blå (Atelierteatern) 2003
Skuggan av en själ/Yerma, Blodsbröllop, Bernarda Albas hus (Sesam Puppet Theatre) 2003
Tidvill (Amanda sångensemble) 2003
Kapten Nemo och Sarahs garage (Atelierteatern) 2002
It Takes Two To Tango (Zachrisson) 2002
Himligheter II (Amanda sångensemble) 2002
Drömsommar (Project) 2002
Trekungamötet (Kungälv kommun) 2001
Laterna Magica (Sesam Puppet Theatre) 2001
Ninni i sandlådan (Sesam Puppet Theatre) 2000
Herre på tippen (Atelierteatern) 1999
Himligheter (Amanda sångensemble) 1999
Ett liv för Lilith (Atelierteatern) 1999
Ett drömspel (En annan teater) 1998
Drömspelet (Sesam Puppet Theatre) 1998
Husets Hemlighet (Atelierteatern) 1998
Min syster Antigone (Atelierteatern) 1997
Gudinnor (Atelierteatern) 1997
Den siste cyklopen (Atelierteatern) 1996
MUSIC FOR FILM, TV, RADIO AND PODCASTS
Star Boys/Kaiken se kestää (Silva Mysterium) 2017
Askalas (Vit jul) 2016
Vegopodden (Vego) 2016
Pyssellördag (Swedish Television) 2016
My Skinny Sister/Min lilla syster (Tangy) 2015
Tvodd med Kitty och Ebba (Swedish Television) 2015
Searching For Sugarman (Red Box Film) 2012
The River Session (Egerstrand & Blund) 2012
Future My Love (SDI Production) 2012
Piraterna (Swedish Television) 2010
Kaffe (TV4) 2008
Klass 9A (TV4) 2008
Äntligen hälsa/Yoga (TV4) 2007
Danslärarens Återkomst (Swedish Television) 2004